fbpx

Magia Świąt na Jarmarku w Bydgoszczy

W okresie przedświątecznym w Bydgoszczy co roku pojawia się urokliwy Jarmark Świąteczny na moście. To wyjątkowe miejsce, które przyciąga mieszkańców, ale także gości z okolicznych miejscowości, pragnących zanurzyć się w atmosferę świątecznego czasu.  W listopadzie i grudniu jest niezaprzeczalnie największą, zimową atrakcją miasta. Jednak nie jedyną, więc jeśli przyjedziecie z innych miast, to polecamy nasz wcześniejszy wpis 5 rzeczy do zrobienia zimą w Bydgoszczy 🙂 

Diabelski Młyn nad Brdą

Jarmark na Moście Staromiejskim fot. Patryk Gettka

Jedyny w Polsce Jarmark Świąteczny na moście. 

Most Staromiejski, ubrany w mieniące się światełka, staje się centrum wyjątkowych wydarzeń i atrakcji dla całych rodzin. Jarmark oferuje również okazję do zakupów świątecznych. Jest to oficjalnie jedyny w Polsce jarmark zorganizowany głównie na moście. W pierwszej edycji ograniczał się do strefy mostowej, jednak z roku na rok poszerza swoja ofertę. Obecnie rozciągnięto go do płyty Starego Rynku.

Jarmark Świąteczny na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy

Jarmark Świąteczny na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy
Fot. Monika Matuszewska

Stoiska z rękodziełami, smakołykami i ozdobami, tworzą przestrzeń, w której można znaleźć świąteczne prezenty. Nie brakuje również  rozgrzewających posiłków i napojów. Prym wiodą pierogi i grzane wino.

Plac Teatralny –  strefa dla najmłodszych

Tak jak w poprzednich latach, strefę dla najmłodszych przygotowano głównie na Placu Teatralnym. Znajdziemy tam karuzele, smakołyki, lustrzany labirynt oraz Diabelski Młyn. Widok z niego zapiera dech w piersiach. Będąc u góry, możemy zobaczyć pięknie oświetlony most i rzekę Brdę skąpaną w jego blasku. Zdecydowanie warto obejrzeć Bydgoszcz w takiej odsłonie.

Widok z Diabelskiego Młyna na Jarmark i Spichrza w Bydgoszczy

Widok z Diabelskiego Młyna na Jarmark
Fot. Kamila Ramza

Na Starym Rynku stoi wielka choinka, tworząca magiczną scenerię do wspólnego śpiewania kolęd i rodzinnych zdjęć. Tegoroczną nowością jest iglo fotobudka 360° w której możemy nagrać wesoły, świąteczny filmik.

Jarmark wieczorową porą 

Wieczorem, gdy zapada zmrok, całe miasto zamienia się w baśniowe królestwo świateł. Jarmark oświetlony tysiącami lamp, świec i girland, przybiera jeszcze bardziej malowniczy charakter. Spacer po jarmarku to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Świąteczny Stary Rynek w Bydgoszczy

Bydgoszcz w świątecznym klimacie fot. Patryk Gettka

 

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy staje się miejscem, gdzie magia Bożego Narodzenia staje się rzeczywistością. Odkryj i ty niezapomnianą atmosferę tego wyjątkowego jarmarku i ciesz się świątecznym czasem w magicznym otoczeniu.

Aby ułatwić Wam przemieszczanie się po Jarmarku proponuję zapoznać się z mapą tegorocznej edycji. Znajdziecie ją klikając tutaj.

Wesołych Świąt!

MONIKA