fbpx

Czy warto jechać do Bydgoszczy?

 

Jeśli macie ochotę na wakacyjną, spontaniczną wycieczkę to polecam Wam Bydgoszcz na weekend. Warto przyjechać już w piątek wieczorem, aby mieć czas zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne w Bydgoszczy.

Weekend w Bydgoszczy warto wcześniej dobrze zaplanować i zarezerwować część biletów, aby mieć pewność, że nic z zaplanowanych atrakcji turystycznych nas nie ominie! Przede wszystkim Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz rejs tramwajem wodnym po Brdzie.

Zapoznajcie się z utworzoną przez nas listą, wybierzcie najlepsze według Was atrakcje na weekend i przekonajcie się sami!

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Wyspy Młyńskiej

 

Co warto zwiedzić w Bydgoszczy?

 

Stare Miasto – aby poznać najciekawsze historie warto wybrać się na spacer z przewodnikiem. Przewodnika najlepiej zamówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, wystarczy skontaktować się z naszym biurem drogą mailową lub telefoniczną. Jeśli zdecydujecie się na samodzielne zwiedzanie to obowiązkowymi punktami na trasie są: Most Staromiejski z rzeźbą Przechodzącego przez Rzekę, Stary Rynek z zabytkowym Ratuszem, gotycka Katedra św. Mikołaja i Marcina, Wyspa Młyńska i Wenecja Bydgoska.

Zabytkowe Śródmieście – Bydgoskie Śródmieście zabudowane na przełomie XIX i XX wieku, to przede wszystkim przepiękne kamienice oraz parki. Największą atrakcją jest stojąca w Parku Kazimierza Wielkiego Fontanna Potop.

Dzielnica Muzyczna – mimo, że położona w dalszej części Śródmieścia, jest także warta zobaczenia, ponieważ stoi w niej symbol naszego miasta – Łuczniczka. Jej posąg ozdabia Park Jana Kochanowskiego, który po rewitalizacji zachwyca mieszkańców i turystów. Filharmonia Pomorska, Akademia Muzyczna i tańcząca fontanna sprawiają, że jest to miejsce z muzyczną duszą.

 

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Opery Nova w Bydgoszczy

 

 Co zobaczyć w Bydgoszczy gdy jest słoneczna pogoda?

 

W Bydgoszczy mieszkańcy nie mogą narzekać na pogodę. Zdecydowanie większość wiosennych i letnich dni jest słoneczna. Z tego powodu warto udać się najpierw na spacer. Dawniej naturalną granicą średniowiecznego miasta była rzeka Brda, z tego powodu na Stare Miasto po dziś dzień wchodzi się pięknym Mostem Staromiejskim.

Z mostu rozpościera się panorama na rzekę, Barkę Lemara oraz Spichrze nad Brdą. Jest to doskonałe miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z Bydgoszczy.

W słoneczna pogodę warto wybrać się także w rejs tramwajem wodnym. Słoneczniki, bo tak nazywają się nasze pływające jednostki, lubią słonce, gdyż posiadają na dachu baterie słoneczne. Miasto z wodnej perspektywy urzeka jeszcze bardziej.

Po rejsie możemy udać się do jednej z wielu kawiarenek na pyszne lody. Blisko przystanku tramwaju wodnego znajduje się Cukiernia Sowa, Przystań na Lody, Katarynka – wszędzie dostaniemy pyszne, naturalne lody.

 

Atrakcje Bydgoszcz-zwiedzanie z przewodnikiem Wyspy Młyńskiej

Wyspa Młyńska będzie doskonałym miejscem na ich zjedzenie i odpoczynek. Jeśli mamy więcej czasu to warto przejechać się do największego w kraju parku miejskiego jakim jest Myślęcinek – znajdziemy tam wiele atrakcji dla dzieci takich jak: lunapark, park dinozaurów, place zabaw, ogród botaniczny i przede wszystkim Terrarium i Akwarium przy bydgoskim ZOO.

Jak widzicie jest co robić będąc na weekend w Bydgoszczy.

Co warto zwiedzać w Bydgoszczy gdy pada deszcz?

 

Jeśli trafimy na deszczową pogodę, nie musimy się przejmować. W Bydgoszczy nie da się nudzić nawet w deszcz! Atrakcje Turystyczne? Bydgoszcz wie jak was zaskoczyć.

Polecamy przede wszystkim najciekawsze muzeum z w Bydgoszczy, posiadające certyfikat najlepszego produktu turystycznego w województwie – Muzeum Mydła i Historii Brudu. Czas w nim spędzony będzie niezapomniany. Każdy zwiedzający weźmie udział w robieniu własnego mydła, dzięki czemu zabierze z Bydgoszczy do domu coś wyjątkowego. Spacer z przewodnikiem po muzeum jest bardzo wesoły i pełen niespodzianek.

Jeśli jest to wycieczka do Bydgoszczy z dzieckiem, to także warto udać się kilka kroków dalej i wstąpić na pokaz wyrobu cukierków. Karmelowa Kraina czeka na turystów. Dzieci zobaczą jak robi się lizaki i będą mogły kupić czekoladę w której znajduje się legenda bydgoska.

W sobotę wszystkie Muzea Okręgowe na Starym Mieście są darmowe, więc warto udać się do którego z oddziałów. Mamy do wyboru: Skarb Bydgoski w Europejskim Centrum Pieniądza, Muzeum Archeologiczne, Dom Leona Wyczółkowskiego, Spichrze nad Brdą.

 

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Mydła

 

Atrakcja turystyczna Bydgoszcz? Zaskoczę Was, bo oprócz rejsu tramwajem wodnym mamy jeszcze dla Was zabytkową barkę. Koniecznie udajcie się od pokład! Barka Lemara jest stojącym na wodzie, niezwykłym muzeum. Szyprowie zdradzą Wam tajemnice dawnego portu śródlądowego i opowiedzą jak żyło się na barkach.

Obowiązkową atrakcją turystyczną jest także Exploseum. Dawna niemiecka fabryka z okresu drugiej wojny światowej to iście wybuchowa atrakcja. Warto o niej wspomnieć znajomym, którzy planują wycieczkę szkolną dla swoich pociech lub podopiecznych. W naszym programie „Wybuchowa Bydgoszcz”, znajdą Exploseum, Muzeum Mydła i dużo więcej.

 

Jak poruszać się w Bydgoszczy?

Po mieście możecie poruszać się na wiele sposobów. Do wyboru macie standardowo: komunikację miejską i rowery aglomeracyjne, ale także jest możliwość wypożyczenia np. sprzętu wodnego. Jeżeli poruszacie się własnym autem, macie możliwość pozostawienia go na licznych parkingach, ponieważ miasto przygotowało wiele takich miejsc.

Centrum Bydgoszczy jest bardzo dobrze połączone z PKP i PKS, co jest dużym ułatwieniem dla osób podróżujących pociągami i autobusami. Dworzec Główny PKP Bydgoszcz jest bardzo nowoczesny. Wystarczy wsiąść w tramwaj nr 5 lub 8 na przystanku pod samym dworcem głównym i w niecałe dziesięć minut dojedziemy do Placu Teatralnego, skąd od Starego Rynku dzieli już nas tylko 5 minut spaceru.

 

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Starego Rynku

 

Spędzając cały weekend w Bydgoszczy możecie zapewnić sobie dodatkowe atrakcje turystyczne i udać się na przykład do Exploseum turystyczną linią autobusową numer sto dwa i przejechać się “Ogórkiem”. Te zabytkowe autobusy kursują w soboty, niedziele i święta w okresie wakacyjnym, pomiędzy przystankiem przy Exploseum, a Placem Kościeleckich, który znajduje się praktycznie przy samym Rynku. Tym sposobem mamy świetne połączenie centrum miasta z Parkiem Przemysłowym.

 

Atrakcje Bydgoszcz : TOP 5

Poniżej jako podsumowanie podajemy 5 najciekawszych obiektów według TripAdvisor, obok których nie możecie przejść obojętnie będąc na weekend w Bydgoszczy:

 

  1. Muzeum Mydła i Historii Brudu
  2. Exploseum
  3. Tramwaj Wodny
  4. Wyspa Młyńska
  5. Przechodzący przez rzekę

 

Atrakcje Bydgoszcz-zwiedzanie z przewodnikiem Bydgoskiego Szlaku Piwnego

 

ADA i MONIKA