fbpx

Jesteśmy przewodnikami, znamy więc atrakcje Bydgoszczy od podszewki. W tej serii będziecie mogli dowiedzieć się więcej i poznać naszą opinię na ich temat.

Jesteśmy gotowi na Wasze opinie i sugestie. Śmiało pytajcie!

 

Bydgoski tramwaj wodny

 

Bydgoski tramwaj wodny to jedna z najbardziej popularnych i lubianych przez turystów atrakcji Bydgoszczy.

Do wyboru są dwie trasy: Słoneczna i Staromiejska, obsługują je dwie jednostki: Słonecznik I i Słonecznik II, które kursują od maja do września.

Przystanek początkowy to Rybi Rynek, w przypadku Linii Słonecznej, istnieje także możliwość wejścia na pokład przy Hotelu Słoneczny Młyn, do którego statek dopływa około 20-25 minut po wypłynięciu z Rybiego Rynku.

 

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem

 

Tramwaj wodny: godziny rejsów

 

Linia Słoneczna – rejs trwa około 70 minut, statek przepływa koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu Zakonu Bernardynów, a także przez znajdujący się koło szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej; statek zawraca w stronę Rybiego Rynku przy Hotelu Słoneczny Młyn.

Aktualne godziny kursowania oraz bilety znajdziecie na stronie visitbydgoszcz.

Linia Staromiejska – rejs także rozpoczyna się przy Rybim Rynku, trwa ok. 70 min, czas jest zależny od pracy śluzy, na trasie między innymi: Bydgoska Katedra, Opera Nova, Wyspa Młyńska, zabytkowa śluza miejska, Kanał Bydgoski, mosty kolejowe.

Aktualne godziny kursowania oraz bilety znajdziecie na stronie visitbydgoszcz.

 

Atrakcje Bydgoszcz - zwiedzanie z przewodnikiem

Rejs tramwajem wodnym z przewodnikiem

 

Bilety na tramwaj wodny

Bilety na obie linie możemy zakupić przez oficjalną stronę internetową tutaj lub stacjonarnie w BCI. Zakup biletów jest  możliwy także przed rejsem u załogi, ale tylko jeżeli pozostały wolne miejsca.
My polecamy udać się do BCI.  Pracownik wytłumaczy nam trasę, posługując się wydrukowaną mapą satelitarną z Google maps i odnosząc się do najbardziej rozpoznawalnych miejsc takich jak: Przechodzący przez Rzekę, Spichrze nad Brdą czy Barka Lemara. Jest to sporym ułatwieniem dla turystów, którzy nie znają miasta.

Cena biletów jest taka sama na obie linie. Wynosi ona 15 złotych za bilet normalny oraz 10 za bilet ulgowy. 

Sama miałam przyjemność płynąć Linią Staromiejską. Od urodzenia mieszkam w Bydgoszczy i muszę przyznać, że podziwiać miasto od strony rzeki to zupełnie co innego, niż tradycyjne zwiedzanie.

 

Atrakcje Bydgoszcz - tamwaj wodny Bydgoszcz

 

Zabytki Bydgoszczy z wody

 

Na pokładzie tramwaju znajduje się audioprzewodnik, który opowiada nam m.in. o Przechodzącym przez rzekę.  Możemy poznać jego powiązanie z Bydgoską Łuczniczką i nie tylko. Ponieważ  zamontowano lokalizator GPS w tych urządzeniach, możemy słuchać historii związanych z konkretnymi, właśnie mijanymi atrakcjami Bydgoszczy. Takie rozwiązanie przede wszystkim pozwala na zwrócenie uwagi turysty. Łatwiej zauważyć ciekawe miejsca, a przy okazji poznania ich przeznaczenie lub legendy z nim związane.

Do wyboru mamy trzy: kanały: 1 – standardowy, 2 – dla dzieci, a także 3 – w wersji angielskiej.

 

Atrakcje Bydgoszcz- rejs po Brdzie

Kapitanowie na tramwaju wodnym

 

Największą atrakcją byli sami sternicy, dwóch starszych panów, z niesamowitym podejściem do dzieci. Poza nawiązywaniem kontaktu i rozśmieszaniem najmłodszych. Wyciągnęli czapkę kapitana i zachęcali wszystkich obecnych do zdjęcia. Na pewno będzie wyjątkową pamiątką z rejsu po Bydgoszczy. 🙂

Polecam rejs tramwajem wodnym każdemu odwiedzającemu nasze miasto turyście i wszystkim mieszkańcom, bo to ciekawa propozycja na liście bydgoskich atrakcji.

 

Atrakcje Bydgoszcz - rejs statkiem po Brdzie

Kapitanowie tramwaju wodnego w Bydgoszczy

 

Ciekawą propozycją będzie także wycieczka całodniowa oferowana przez nasze biuro Bydgoszcz (u)rzeka”.   Popłyniemy oczywiście w rejs tramwajem wodnym, a przy okazji zwiedzimy ciekawe muzea. Będziemy mieli szansę skosztować smaczne posiłki oraz wejść na punkt widokowy na Młynach Rothera!

 

 

Atrakcje Bydgoszczy czekają na odkrycie!!!

 

ADA