Jesteśmy przewodnikami, znamy więc atrakcje Bydgoszczy od podszewki. W tej serii będziecie mogli dowiedzieć się więcej i poznać naszą opinię na ich temat.
Jesteśmy gotowi na Wasze opinie i sugestie. Śmiało pytajcie!
Bydgoski tramwaj wodny
Bydgoski tramwaj wodny to jedna z najbardziej popularnych i lubianych przez turystów atrakcji Bydgoszczy.
Do wyboru są dwie trasy: Słoneczna i Staromiejska, obsługują je dwie jednostki: Słonecznik I i Słonecznik II, w 2019 roku kursują od 26 kwietnia do 29 września.
Przystanek początkowy to Rybi Rynek, w przypadku Linii Słonecznej, istnieje także możliwość wejścia na pokład przy Hotelu Słoneczny Młyn, do którego statek dopływa około 20-25 minut po wypłynięciu z Rybiego Rynku.
Tramwaj wodny: godziny rejsów
Linia Słoneczna – rejs trwa około 50 minut, statek przepływa koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu Zakonu Bernardynów, a także przez znajdujący się koło szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej; statek zawraca w stronę Rybiego Rynku przy Hotelu Słoneczny Młyn.
Godziny kursowania: 10:30 / 12:30 / 13:00 / 15:30 / 16:00 / 18:00
Linia Staromiejska – rejs także rozpoczyna się przy Rybim Rynku, trwa ok. 70 min, czas jest zależny od pracy śluzy, na trasie między innymi: Bydgoska Katedra, Opera Nova, Wyspa Młyńska, zabytkowa śluza miejska, Kanał Bydgoski, mosty kolejowe.
Godziny kursowania: 11:00 / 11:30 / 13:30 / 14:30 / 16:30 / 17:00



Rejs tramwajem wodnym z przewodnikiem
Bilety na tramwaj wodny
Bilety na obie linie możemy zakupić przez oficjalną stronę internetową tutaj lub stacjonarnie w BCI. Zakup biletów jest możliwy także przed rejsem u załogi, ale tylko jeżeli pozostały wolne miejsca.
My polecamy udać się do BCI. Pracownik wytłumaczy nam trasę, posługując się wydrukowaną mapą satelitarną z Google maps i odnosząc się do najbardziej rozpoznawalnych miejsc takich jak: Przechodzący przez Rzekę, Spichrze nad Brdą czy Barka Lemara. Jest to sporym ułatwieniem dla turystów, którzy nie znają miasta.
Cena biletów jest taka sama na obie linie. Wynosi ona 8 złotych za bilet normalny oraz 5 za bilet ulgowy. Mamy także możliwość wygenerowania darmowego biletu dla dzieci do lat 4 oraz dla osób niepełnosprawnych do 21 roku życia.
Sama miałam przyjemność płynąć Linią Staromiejską. Od urodzenia mieszkam w Bydgoszczy i muszę przyznać, że podziwiać miasto od strony rzeki to zupełnie co innego, niż tradycyjne zwiedzanie.
Zabytki Bydgoszczy z wody
Na pokładzie tramwaju znajduje się audioprzewodnik, który opowiada nam m.in. o Przechodzącym przez rzekę. Możemy poznać jego powiązanie z Bydgoską Łuczniczką i nie tylko. Ponieważ zamontowano lokalizator GPS w tych urządzeniach, możemy słuchać historii związanych z konkretnymi, właśnie mijanymi atrakcjami Bydgoszczy. Takie rozwiązanie przede wszystkim pozwala na zwrócenie uwagi turysty. Łatwiej zauważyć ciekawe miejsca, a przy okazji poznania ich przeznaczenie lub legendy z nim związane.
Do wyboru mamy trzy: kanały: 1 – standardowy, 2 – dla dzieci, a także 3 – w wersji angielskiej.
Kapitanowie na tramwaju wodnym
Największą atrakcją byli sami sternicy, dwóch starszych panów, z niesamowitym podejściem do dzieci. Poza nawiązywaniem kontaktu i rozśmieszaniem najmłodszych. Wyciągnęli czapkę kapitana i zachęcali wszystkich obecnych do zdjęcia. Na pewno będzie wyjątkową pamiątką z rejsu po Bydgoszczy. 🙂
Polecam rejs tramwajem wodnym każdemu odwiedzającemu nasze miasto turyście i wszystkim mieszkańcom, bo to ciekawa propozycja na liście bydgoskich atrakcji.



Kapitanowie tramwaju wodnego w Bydgoszczy
Ciekawą propozycją będzie także wycieczka całodniowa oferowana przez nasze biuro “Bydgoszcz (u)rzeka”. Popłyniemy oczywiście w rejs tramwajem wodnym, a przy okazji zwiedzimy ciekawe muzea. Będziemy mieli szansę skosztować smaczne posiłki oraz wejść na dach jednego z bydgoskich hoteli z widokiem na całe miasto!
Atrakcje Bydgoszczy czekają na odkrycie!!!
ADA
Najnowsze komentarze