fbpx

Zwiedzanie Bydgoszczy to nie tylko spacer po najpiękniejszych zakątkach miasta. To również niezapomniane atrakcje turystyczne dla dzieci, jak a także atrakcje turystyczne dla dorosłych. Miejsce, o którym chcę Wam dziś opowiedzieć uwielbiane jest przez Wszystkich gości odwiedzających nasze miasto.

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu –  najlepsza atrakcja turystyczna w Bydgoszczy

Muzeum Mydła i Historii Brudu choć stosunkowo młode jest od kilku lat obowiązkowym punktem do zaliczenia na mapie miasta. Obok takich atrakcji jak Exploseum, Barka Lemara czy Wieża Ciśnień witryna TripAdvisor typuje właśnie Muzeum Mydła jako numer jeden w mieście.

Przyjechać zwiedzać Bydgoszcz i wyjechać z niej bez własnoręcznie zrobionego mydełka, to tak jakby nie zrobić piernika będąc w Toruniu.  Jest to idealna atrakcja dla małych i dużych turystów. W naszej ofercie znajdziecie wiele wycieczek zawierających właśnie tą atrakcje Bydgoszczy.

Turystyka w Bydgoszczy mocno rozwinęła się przez kilka ostatnich lat. Motorem napędowym okazało się muzeum, które nawiązuje do tradycji przemysłu chemicznego, z jakiego Bydgoszcz słynęła jeszcze w latach dziewięćdziesiątych.

Atrakcje Bydgoszcz - zwiedzanie z przewodnikiem warsztaty wyrobu mydła chmielowego

Fot. Kreatyw Media

Właściciele i pomysłodawcy muzeum na bieżąco uzupełniają kolekcję o nowe eksponaty. W tym roku powstała strefa łaźni i toalet oraz makieta ze zbiorem mydeł z amerykańskich hoteli.

Brudna historia mydła i warsztaty mydlane

 

Zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu rozpoczynają warsztaty mydlane, w których udział bierze każdy gość. Należy wybrać kolor, zapach, dodatki a na koniec porządnie wymieszać naszą miksturę. Mydła lądują bezpiecznie w lodówce do ostygnięcia, a grupa wraz z przewodnikiem udaje się na odkrywanie ciekawostek związany z higieną lub jej brakiem na przełomie wieków.

Można dowiedzieć się z czego dawniej robiono mydło, czym się podcierano oraz gdzie i kiedy najlepiej było wziąć kąpiel.

Są również bardziej współczesne ekspozycje, jak na przykład stylowa łazienka PRL .

 

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Mydła

Fot. Kreatyw Media – ekspozycja PRL

Po zakończeniu zwiedzania następuje oficjalne rozdanie mydełek, którymi  jeszcze tego same dnia można się umyć.  Jednak większość turystów zostawia je na pamiątkę udanej wycieczki do Bydgoszczy lub ofiarowuje w prezencie najbliższym.

Muzeum Mydła Bydgoszcz –cennik i godziny wejść

 

W cenie biletu do Muzeum Mydła zawarte są warsztaty oraz zwiedzanie. Sklepik muzealny to też świetna okazja do zakupienia niestandardowych pamiątek z Bydgoszczy.  Na półce znajdziemy mydlane ciasta, granaty czy nawet klocki lego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również mydła marsylskie i mydła syryjskie. Jednak największym hitem są naturalne kosmetyki produkowane przez Bydgoską Wytwórnię Mydła.

Atrakcje Bydgoszcz - zwiedzanie z przewodnikiem warsztaty wyrobu mydła chmielowego

Atrakcje Bydgoszcz – zwiedzanie z przewodnikiem warsztaty wyrobu mydła chmielowego

 

Jeśli interesują Was bardziej magnesy, koszulki czy kubki, to również nie będziecie zawiedzeni.

Warto na bieżąco sprawdzać dostępność miejsc na daną godzinę, aby być pewnym, że ta atrakcja Bydgoszczy nas nie ominie. 

 

Urodziny dla dzieci w Bydgoszcz?

Mieszkacie w Bydgoszczy i nie macie pomysłu na kolejne urodziny naszych pociech? Muzeum Mydła bardzo chętnie zorganizuje je za Was. Na stronie muzeum znajdziecie bogatą ofertę urodzinek dla najmłodszych oraz dla tych trochę starszych. Będzie to na pewno ciekawa alternatywa dla sal zabaw.

Możemy wybrać czy będzie to tematyka podróżnicza czy może nasze dzieci wolą stać się małym chemikiem.

https://muzeummydla.pl/najprawdopodobniej-najlepsze-muzeum-w-polsce/urodziny-w-muzeum-mydla

Atrakcje Bydgoszcz- zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Mydła

Warsztaty mydlane

 

Pamiętajcie będąc w Bydgoszczy, aby zarezerwować czas na odwiedzenie tego szczególnego miejsca. Nie będziecie żałować!

 

MONIKA